6 Aralık 2008

AROG (ve ardından yaşanan bilimum egzantrik olaylar)


AROG


Spoiler vermemeye çalışacağım zira gidin görün. Olmuş bu film.
Cem Yılmaz'ı kutluyorum. Güzel bir film yaptığı için elbette kutluyorum ama asıl tebriğim tabiri caizse trilyon kazanıp o parayı keyfince harcamasının yanında geri dönüşümünü de sağlaması. Oyun kuramında win-win diye geçer bu adamın yaptığı...Nil Karaibrahimgil için ne desem boş. Filme oyunculuk olarak katkısı sıfırın az üstünde ama kadın ciddi anlamda taş gibiymiş yea... Ozan Güven ve Özkan Uğur cidden mağara adamı gibiler bi süre sonra tiksinti veriyorlar...

Filmde bazı espriler o kadar inceki hani tekrar seyredip irdeleyesi geliyor insanın. Tekrar esprileri de kıvamında kullanılmış, sıkmıyor adamı. Ama asıl güzel olanlar göndermeler sanırım. Film boyu belki 15-20 filme gönderme yapılıyor ufak da ola, klişelerle dalga geçiliyor, kelime oyunları yapılıyor. Maç sahnesinin son 3-4 dakikasında sinemada insanlar yerlere düştü o kadar söyleyim...

----

..ve ardından yaşanan bilimum egzantrik olaylar

AROG konusundan kurtulup dün ne yaptığıma geçeyim kısaca. Öncelikle İzmir'e gelir gelmez organizasyon düzenleyen Nilipek hanımefendiye sonsuz teşekkürler. Amerikan filmi klişesi gibi "AROG'a iki biletim var gelmek ister misin heeey" diye ortaya çıkışı çok sempatikti (lsgkhslga) lakin filmin Şan Sinemasında olması o kadar sempatik olmaz diye düşünmüştüm. Kısmen yanılmışım, çok zevkliydi eski bir sinemada film izlemek. İlkokul anısı gibi oldu resmen.

Film çıkışı Steakhouse burger ve üzerine içilen bira ile keyfim iyice yerine gelmişken n'oldu? Muhabbete dalıp iki vapur kaçırdım. Nil'i aile efradına bıraktıktan sonra durup saatime baktığım zaman vapur veya otobüse 30 dakikadan fazla olduğunu gördüm. Napsam napsam diye dolaşırken karşıdan gelen Sait Kartal ve Hakkı Can Erdoğan beyefendiler derdime derman oldular adeta. Planda olmayan bir Bornova'da çorba içme atraksiyonundan sonra eve varabildim... (Can Erdoğan'ın seçimi soundtrack Aerosmith - Crazy eşliğinde)

Özetle dün çok fazla ve farklı çevrelerden arkadaşlarımı görmüş olmanın kıvancı, AROG'u ilk günden seyredebilmiş olmanın mutluluğunun üzerine steakhouse, sarmisaklı mayonez, bira, çorba, kaşarlı pide, çiğ köfte, donut, kahve gibi pek çok orgazmik lezzet ile günümü geçirmiş olmanın yarattığı tatlı huzurla uykuma daldım... Uyumuşum..

---

edit: filme gitmeden önce Serhat Eldem ve Noyan Sağlam ile kahve içtik. 30 dakika geç geldiler sözleştiğimiz vakite göre. Kalkamızdan 5 dakika önce Ömer Engin Metecan teşrif etti.

1 yorum:

Hayzanki dedi ki...

biz rrospuçocuu muyuz lan, pale?
bizden niye bahsetmiyon?

Related Posts with Thumbnails